Чи дійсно авітаміноз є настільки поширеним явищем - розвінчання міфу.


Регулярні простудні захворювання, а також лущення і свербіж шкіри часто пов'язують із нестачею вітамінів. Зазвичай розрізняють два типи цього дефіциту: авітаміноз і гіповітаміноз. Проте в більшості випадків така точка зору є хибною.

Авітаміноз - це важка недостатність одного чи кількох вітамінів. Він розвивається, якщо людина не отримує з їжею необхідних вітамінів взагалі або одержує їх у незначній кількості. Іншою причиною авітамінозу можуть бути стани, при яких організм не здатний засвоїти вітаміни з їжі, наприклад, через хвороби органів травлення, пише 24 Канал з посиланням на Novusbio.

Крім того, існують дослідження, які вказують на те, що відомий вітамін може сприяти швидшому прогресуванню ракових захворювань.

Які захворювання можуть виникнути внаслідок авітамінозу?

До різних авітамінозів належать такі хвороби, як:

У сьогоднішньому світі випадки пелагри, бері-бері, цинги та інших авітамінозів спостерігаються досить рідко. В основному ці стани становлять загрозу для людей, які проживають у країнах з обмеженим доступом до м'яса, свіжих овочів і фруктів. Іноді авітаміноз може виникати у пацієнтів, які мають проблеми з алкоголем або страждають від певних інших захворювань.

Які ознаки свідчать про авітаміноз і що зазвичай є їх причинами?

Міжнародна класифікація хвороб-10 від терміна "авітаміноз" практично відмовилися, а в сучасному світі цей діагноз є великою рідкістю. І все-таки найчастіше перша думка, що виникає в нашій голові, коли ми помічаємо у себе ламкість нігтів або підвищену стомлюваність, - це авітаміноз!

Хронічна втома - напевно, найпопулярніша причина купівлі вітамінних біологічно активних добавок (БАДів), особливо з вітаміном С. Шипуча таблетка, яка розчиняється у склянці води, сама по собі ніби надає енергії. Однак ейфорія від перших днів прийому дуже скоро може змінитись розчаруванням, адже сил від вітамінів, ймовірно, не додасться.

Причини хронічної втоми часто не мають нічого спільного з нестачею вітамінів. Як правило, відсутність енергії вказує на психічні труднощі, такі як депресія, тривожність або хронічний стрес, спричинений навчанням чи роботою. У деяких ситуаціях втома може бути наслідком браку заліза або дисфункції щитовидної залози.

Іноді причину тривалого періоду втоми знайти взагалі неможливо - це називається синдромом хронічної втоми, або міалгічним енцефаломієлітом. Цей синдром частіше виникає у молодих жінок, у яких одночасно присутні й інші комплексні медичні проблеми, наприклад фіброміалгія або синдром постуральної ортостатичної тахікардії.

Постійні простудні захворювання можуть свідчити про можливий авітаміноз. Багато людей, включаючи лікарів, радять у таких випадках звернути увагу на свій раціон, щоб зробити його більш різноманітним і багатим на вітаміни. І справді, ця рекомендація має сенс. Варто зазначити, що нестача вітаміну D дійсно може підвищити ймовірність виникнення певних інфекцій, зокрема гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Проте, часті випадки застуди можуть мати й інші причини:

Випадіння волосся може бути серйозною причиною для занепокоєння. Але чи варто переживати, якщо ваша зачіска стає менш густою через брак вітамінів? Це малоймовірно. Нормою вважається випадіння від 50 до 100 волосин щодня. Проте, якщо ви помічаєте значну втрату, це може свідчити про інші проблеми, серед яких зазвичай можна виділити:

Проблеми зі шкірою, такі як сухість, тріщини, лущення та свербіж, дійсно можуть виникати через недостатню кількість певних вітамінів, зокрема вітамінів А, D і нікотинової кислоти. Проте, варто зазначити, що також впливають на стан шкіри невідповідні мила чи гелі для душу, часте приймання гарячих ванн, а також холод і вітер на вулиці.

Related posts