Чи має право військовий пенсіонер подати запит на перерахунок пенсії: адвокат розкриває деталі.
Відзначається, що процес перерахунку пенсії є досить складним.
Кожен пенсіонер-військовослужбовець в Україні має право на перегляд своєї пенсії, проте цей процес може бути досить непростим. Остаточне рішення щодо перерахунку пенсії приймається на централізованому рівні Кабінетом Міністрів України.
Адвокат ГО "Юридична сотня" Ірина Дмитренко в ефірі Українського Радіо зазначила, що перерахунок має проводитися, якщо хоча б одна зі складових грошового забезпечення пенсіонера за його попередньою посадою зазнала змін.
"У ситуації, коли зростає грошове забезпечення діючих військовослужбовців, тоді ж військовий пенсіонер може розраховувати на перерахунок своєї пенсії в бік збільшення, звичайно. Рішення про перерахунок пенсії ухвалюється централізовано Кабміном, далі дається вказівка Пенсійному фонду, який формує списки і надсилає їх до уповноважених структурних підрозділів, які вже надають документи з новим розміром грошового забезпечення, які є підставою для перерахунку пенсії. Після цього Пенсійний фонд здійснює перерахунок пенсії", - пояснила адвокатка.
Трапляються випадки, коли з якихось причин, ПФУ не проводить перерахунок, тоді, радить Дмитренко, потрібно самостійно звернутися до уповноваженого структурного підрозділу із заявою про видачу довідки про новий розмір грошового забезпечення і потім звернутися до Пенсійного фонду для перерахунку.
Додатково, вона підкреслила, що усі українці, які мають статус учасника бойових дій, користуються певними пільгами при виході на пенсію.
Ця пенсія є стандартною цивільною пенсією за віком, однак учасники бойових дій мають право на знижений пенсійний вік. Зокрема, чоловіки, які мають статус учасника бойових дій, можуть виходити на пенсію після досягнення 55 років, а жінки - у 50 років. Важливо зазначити, що для призначення дострокової пенсії необхідно також відповідати вимогам щодо страхового стажу. Чоловікам потрібно мати не менше ніж 25 років страхового стажу, тоді як жінкам - щонайменше 20 років, - додала адвокатка.
Юридичний експерт ГО "Юридична сотня" Ірина Дмитренко підкреслила, що додаткові виплати, які отримують українські військові, не враховуються при визначенні пенсійних виплат. За її словами, ці кошти слугують премією за виконання бойових завдань, а не фіксованою зарплатою.