Згідно з дослідженнями соціологів, операція ЗСУ в Курській області спричинила у росіян "зміни у сприйнятті реальності".


Найбільший рівень побоювань у зв'язку з можливістю нової мобілізації в серпні зафіксували серед молоді, дізналися журналісти.

В Україні продовжується війна, і після того, як на початку серпня українські військові перетнули кордон у Курську область Росії, страх росіян щодо нової мобілізації сягнув рекордних висот за останній рік.

За інформацією The Moscow Times, наступ українських військових у Курську область, що триває вже четвертий тиждень, викликав значне занепокоєння серед російських громадян щодо можливості нової мобілізації, незважаючи на обіцянки військових керівників.

"За даними "Левада-Центру", у серпні 46% росіян побоювалися, що влада знову може оголосити масовий призов на війну, щоб поповнити чисельність армії, яка воює в Україні. Частка тих, хто не виключає нової мобілізації, практично зрівнялася з часткою громадян, які таких побоювань не мають (48%). Для порівняння: ще в лютому других було практично вдвічі більше, ніж перших - побоювалися нової мобілізації 34% респондентів, а не очікували її 59%", - ідеться в публікації.

Згідно з даними соціологічних досліджень, рівень "мобілізаційного страху" в Російській Федерації досяг свого піку з вересня минулого року. Тоді 59% росіян висловлювали побоювання щодо можливого масового призову на війну. На початку конфлікту в лютому 2022 року більшість населення, а саме 66%, вважали, що Кремль зможе обійтися силами регулярних військ. Лише 28% респондентів серйозно сприймали загрозу мобілізації в той період.

Найбільший рівень побоювань у зв'язку з можливістю нової мобілізації в серпні 2024 року соціологи передбачувано зафіксували у молоді: 55% респондентів у віковій групі 18-24 роки і 50% серед тих, кому від 25 до 39 років. Найменше мобілізації побоюються пенсіонери (41%), при цьому вони ж найбільшою мірою вважають її "необхідною": 20% проти 12% серед молодих людей (18-24 роки).

Крім того, частіше за інших побоюються можливої загальної мобілізації ті, хто вважають, що справи в країні йдуть неправильним шляхом (60%); ті, хто не схвалює діяльність кремлівського диктатора Володимира Путіна (58%); ті, хто довіряє інформації з YouTube-каналів (54%), і ті, хто не підтримують дії РФ в Україні (55%).

Вранці 6 серпня з’явилася інформація про перетин кордону з Курською областю Російської Федерації. Президент України Володимир Зеленський оголосив, що конфлікт переходить "на землю агресора".

Відповідно до слів військового аналітика, майора запасу Олексія Гетьмана, ключовим чинником успіху Курської операції став елемент несподіванки, що його вдало використали Збройні сили України. Перед цим наступом українська сторона реалізувала ефективну кампанію дезінформації, що змусила супротивника вірити, що війська, які були зосереджені на кордоні, необхідні для захисту Сумської області.

Експерт вважає, що ефект несподіванки можна порівняти з вікном можливостей, яке залишається відкритим лише на 2-3 тижні. За його словами, українські сили, ймовірно, не мають наміру покидати російські території на даний момент.

Related posts