Фінансова допомога Україні перевищила 100 мільярдів доларів: Міністерство фінансів оголосило про основних меценатів.


З початку масштабної агресії зовнішня фінансова підтримка України досягла 100,8 мільярда доларів. Найбільшими донорами виступають Сполучені Штати Америки та Європейський Союз.

Цю інформацію озвучили в Міністерстві фінансів.

У 2022 році Україна отримала 31,1 мільярда доларів, у 2023 році – 42,5 мільярда доларів, а в цьому році – 27,2 мільярда доларів.

Основними благодійниками виступили:

У міністерстві зазначили, що найбільші п'ять партнерів за фінансовою підтримкою надали Україні разом понад 90% від усіх залучених коштів.

Понад 30 мільярдів доларів, що становить більше 33% від загальної суми, було виділено у вигляді грантів. Це означає, що кожен третій долар, отриманий від партнерів, наданий без повернення, як зазначили в Міністерстві фінансів.

Україна отримала найбільші обсяги грантової допомоги від Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу. Додатково, істотну безповоротну підтримку надали Німеччина, Японія та Норвегія.

Іншу частину зовнішнього фінансування Україна отримала на вигідних умовах, зокрема, у вигляді фінансової підтримки від Європейського Союзу, наданої в 2023 році. Ця допомога включає компенсацію витрат на обслуговування позик, отриманих від країн ЄС.

Інструмент Ukraine Facility, що має обсяг 50 мільярдів євро на період з 2024 по 2027 роки, також передбачає близько 2 мільярдів євро для покриття відсотків по кредитах від Європейського Союзу.

Читайте також: "Вони вчать нас бути членом ЄС". Заступник міністра економіки Соболев про план України на 50 мільярдів євро

Нагадаємо:

Програма "Ukraine Facility" – ініціатива Європейського Союзу на підтримку України, що передбачає фінансування в розмірі 50 мільярдів євро, буде реалізовуватися у період з 2024 по 2027 роки.

У травні Рада Європейського Союзу затвердила український план, який є ключовим для впровадження програми Ukraine Facility на суму 50 мільярдів євро.

План для Ukraine Facility передбачає 69 реформ, за які відповідають понад 150 квартальних індикаторів виконання та 16 інвестиційних індикаторів. У третьому кварталі Україна виконала вісім з девʼяти індикаторів.

Related posts