Був "голосом Майдану" і виступав на театральних сценах: чим нині займається колишній міністр культури Євгеній Нищук (фото)


Нещодавно чоловік здобув нову роботу.

Євгеній Нищук протягом тривалого часу будував свою кар'єру в театральному та кінематографічному світі, але згодом вирішив перейти до суспільно-політичної сфери. Він активно долучався до обох революцій в Україні та обіймав посаду міністра культури. Раніше ми робили огляд, де нині знаходиться інший відомий діяч – Володимир Парасюк.

"Телеграф" надасть інформацію про Євгенія Нищука та його нинішні заняття.

Чоловік з'явився на світ у 1972 році в Івано-Франківську. Він здобував освіту актора в Київському університеті театру, кіно і телебачення, названому на честь Карпенка-Карого. Після завершення навчання розпочав свою кар'єру в театральній студії "Сузір'я".

Він також виступав на сцені театру "Ательє 16" та у театрі поезії "Мушля". Зокрема, виконував провідні ролі в постановках "Орфей" і "Заповітне". Окрім цього, він паралельно працював ведучим на різноманітних фестивалях, державних заходах та концертах.

Незважаючи на свою вдалу акторську кар'єру, Нищук також мав політичні прагнення. У 2007 році він спробував свої сили в парламентських виборах, представляючи блок "Наша Україна - Народна самооборона", але не зміг отримати місце.

Нищук також брав активну участь у двох важливих для України історичних подіях: Помаранчевій революції та Революції Гідності. Він став модератором тих історичних подій, тому чоловіка назвали "голосом Майдану".

Після завершення Революції Гідності Євгена Нищука призначили на посаду міністра культури. Він запам’ятався своєю ініціативою щодо заборони в'їзду в Україну російським артистам, які висловлюють підтримку агресії проти нашої країни. Крім того, Нищук оголосив конкурс на найкращу концепцію меморіалу "Небесній сотні". Однак, його перебування на цій посаді тривало менше року, оскільки парламент затвердив нових міністрів.

У 2015 році Євгеній приєднався до складу артистів Національного театру імені Івана Франка. Серед найвідоміших постановок за його участю можна виділити "Украдене щастя", "Три товариші" та "Весілля Фігаро". Варто зазначити, що Нищук активно сприяв визнанню голодомору як геноциду на міжнародному рівні. Для реалізації цієї мети він подорожував до різних країн з ініціативою "Панахида по Голодомору".

У 2016 році Нищук знову обійняв посаду міністра культури, цього разу в уряді Володимира Гройсмана. Під час своєї роботи він заснував "Український інститут книги", який мав на меті популяризацію української літератури. Також він ініціював проект "Гіркий полин. Чорна тінь 1932-1933 років", присвячений жахливим злочинам радянської влади проти українського народу.

У 2021 році він також був членом політичної ради партії "Українська стратегія Гройсмана".

З початку повномасштабного вторгнення Євгеній Нищук долучився до лав тероборони. Разом з іншими добровольцями він перебував на Київщині. Згодом вступив до ЗСУ. Певний час він служив у підрозділі аеророзвідки на Півдні України.

У 2023 році президент Зеленський призначив Нищука на посаду голови Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка. У квітні 2024 року Нищука обрали генеральним директором та художнім керівником театру імені Івана Франка, де він виступав як актор з 2015 року.

Євгеній також поділився, що після отримання нової посади його звільнили з військової служби у запас. Він підкреслив, що прослужив два роки і брав участь у бойових операціях.

Раніше "Телеграф" повідомляв про дружину нового міністра закордонних справ Андрія Сибіги. Вона активно користується соціальними мережами.

Related posts