Будівництво Хмельницької атомної електростанції: Болгарія продовжила терміни для України щодо придбання російських ядерних реакторів -- Delo.ua
Парламент Болгарії продовжив на шість місяців термін для переговорів з Україною про продаж двох ядерних реакторів російського виробництва. Україна планує використати їх для будівництва нових блоків на Хмельницькій АЕС.
Відзначено, що болгарський парламент ухвалив рішення подовжити на шість місяців строк, відведений уряду для ведення переговорів щодо продажу двох ядерних реакторів, виготовлених у Росії, разом із супутніми пристроями.
Болгарія придбала ці агрегати для зведення двох реакторів на АЕС "Белене" понад шість років тому, але згодом ухвалила рішення про відмову від реалізації проекту атомної електростанції.
Болгарія хоче продати це обладнання Україні. Переговори про це тривають вже майже два роки, а парламент зобов'язав уряд Болгарії укласти угоду за ціною не менше 600 мільйонів євро. Саме за таку суму його придбали у російській компанії.
Раніше повідомлялося, що Україна хотіла підписати в червні угоду про купівлю двох ядерних реакторів у Болгарії для Хмельницької АЕС.
Болгарія раніше виставляла ціну двох реакторів на рівні 600 мільйонів доларів, але Софія прагне збільшити ціну на обладнання, яке, крім Болгарії, можна купити лише в Росії.
"Болгарська сторона має постійну прагнення отримати більше вигоди, ніж заплановані 600 мільйонів доларів. З кожним днем вони озвучують все вищі суми, проте ми залишаємося зосередженими на цій ціновій межі", - зазначив голова НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.
Україна планує цьогоріч розпочати будівництво чотирьох нових ядерних реакторів, аби компенсувати втрачені енергетичні потужності через війну з Росією.
Чотири реактори будуть зведені на Хмельницькій атомній електростанції, розташованій на заході України.
В даний час НАЕК "Енергоатом" спільно з американською компанією Westinghouse ініціювали проект зведення п'ятого та шостого енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, використовуючи американську технологію АР1000.
Із тією потужністю, яку зможуть видавати шість реакторів на Хмельницькій АЕС, вона буде найбільшою у Європі і навіть більшою за потужністю, ніж окупована РФ Запорізька АЕС.
Міністр енергетики Герман Галущенко нещодавно заявив, що завершення будівництва третього енергоблоку Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС) займе приблизно 2,5-3 роки. Глава "Енергоатому" Петро Котін уточнив, що будівництво третього блоку не почнеться з нуля, адже 80% обладнання для його спорудження вже готове. На даний момент готовність третього енергоблоку ХАЕС становить близько 85%.