Британія "категорично" стане на сторону України навіть після можливого повернення Трампа до влади.
Міністр фінансів Великої Британії Даррен Джонс висловив "сильну" підтримку Україні, враховуючи занепокоєння щодо можливого тиску з боку нового президента США Дональда Трампа, який може спонукати країну до поступок у територіальних питаннях на користь Росії.
Цю інформацію він озвучив під час ефіру на каналі BBC.
"Ми продовжуємо підтримувати Україну мільярдами фунтів стерлінгів щороку та підтримкою з боку наших збройних сил відповідно до наших зобов'язань перед НАТО", - зазначив Джонс.
Він зазначив, що "Україна повинна мати право відновити свою державу такою, якою вона була до війни", підкреслюючи, що "не варто йти на компроміси з приводу агресії Росії". На запитання про те, чи підтримує Британія прагнення України повернути Крим, міністр фінансів заявив, що "це є основою політики Великої Британії".
Міністр оборони Великої Британії Тоні Радакін в інтерв'ю на цій же програмі зазначив, що західні партнери будуть наполегливими "стільки, скільки це буде необхідно". "Це сигнал, який повинен зрозуміти президент Путін, а також запевнення для президента Зеленського", - підкреслив він.
Колишній міністр праці Пітер Мандельсон заявив, що свобода України є "священною" й ніхто не повинен "диктувати українцям" щодо іхньої території. Він сказав, що Велика Британія повинна співпрацювати з США, щоб забезпечити свободу України та її кордони, щоб переконатися, що росія "не зможе знову вторгнутися". За його словами, це можливо не шляхом пропозиції Україні членства в НАТО, а шляхом побудови "сильніших, глибших" економічних відносин з країною. ВВС зазначає, що лорд Мендельсон може бути призначений новим послом Великобританії в США.
Фон. Раніше видання Mind повідомляло, що ідея Трампа щодо припинення війни в Україні може становити "новий погляд на невдалі Мінські угоди 2014 та 2015 років, які були спрямовані на зупинку конфлікту на Сході України".
Під час виборчої кампанії політик неодноразово запевняв, що зможе завершити війну в Україні всього за добу. Один із варіантів, що обговорювався в ЗМІ, полягав у проведенні переговорів. Він планує змусити Київ взяти участь у діалозі, погрожуючи зменшенням військової підтримки, у той час як на Москву він має намір чинити тиск, погрожуючи збільшенням постачання озброєнь для українських збройних сил. Ще один сценарій передбачає відмову України від своїх територіальних претензій на Крим і Донбас.
На фоні цих висловлювань, керівники Європейського Союзу розглядають можливості для заповнення вакууму, якщо Сполучені Штати різко зменшать або зовсім зупинять військову підтримку Україні.