Brave1 розширює грантову програму: на військові проекти тепер доступно до 8 мільйонів гривень -- Delo.ua
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"Здобувайте гранти, розробляйте нові інноваційні рішення та покращуйте вже успішні проекти," - зазначено у його повідомленні.
Як зазначили в Міністерстві цифрової трансформації, Brave1 продовжує надавати гранти на суми 500 тисяч, 1 мільйон та 2 мільйони гривень.
Залучити грант можна на такі розробки:
Федоров підкреслив, що система Вrave1 сприятиме отриманню кодифікації відповідно до стандартів НАТО, проведенню випробувань на полігоні, а також збору відгуків від військових та фахівців.
Заявку на отримання гранту можна подати, перейшовши за цим посиланням.
На оновлену грантову програму можуть податися українські виробники -- учасники кластера Brave1, чиї розробки пройшли оборонну експертизу та отримали:
У Мінцифри нагадали, що грантову програму Brave1 запустили в липні 2023 року. За цей час було видано 299 грантів: 262 гранти на 4,9 млн доларів та 37 грантів на 67 млн грн.
Кластер Brave1 був запущений 26 квітня 2023 року з метою забезпечити Збройні Сили України новітніми оборонними технологіями. У ньому інноватори та інженери розвивають власні ідеї для допомоги українським захисникам.
На платформі Brave1 зареєстровано понад 100 розробок, а 9 з них вже кодифіковано за стандартами НАТО.
Зокрема, українські інженери розробили багаторазовий дрон-бомбер Hummel, здатний транспортувати вантаж до 2 кг на відстань до 20 км. Цей безпілотник вже активно застосовується в підрозділах Сил оборони України на різних фронтових напрямках.
У рамках цього кластеру команда українських розробників FoxTac створила платформу для дистанційного управління, що має можливість евакуації поранених із зони бойових дій.
Окрім того, команда SkyLab UA представила стратегічний ударний дрон під назвою Shoolika mk6. Цей безпілотник здатний виконувати точні удари та проявляє високу ефективність під час нічних місій завдяки своїм передовим нічним візуальним системам.
На основі кластеру Brave1 команда розробників представила Ratel Deminer – дистанційний мінний трал, призначений для виявлення та знешкодження протипіхотних мін. Цей комплекс отримав статус BRV1, що свідчить про його пріоритетність для Сил безпеки та оборони.
Раніше повідомлялося, що українські винахідники кластеру Brave1 розробили систему AD Counter FPV, яка блокує радіочастоти для російських FPV-дронів.
Також варто зазначити, що українські інженери розробили інноваційну мобільну систему радіоелектронної розвідки під назвою РЕБ ЕТЕР, яка дозволяє аналізувати сигнали ворожих систем РЕБ перед використанням дронів.
Додамо, що українські інженери розробили розвідувальний безпілотник WarDog, який здатний вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.