Битва за Іловайськ стала поворотним моментом у ході війни - колишній командир.


Колишній командир добровольчого батальйону "Миротворець" Андрій Тетерук поділився цією думкою в коментарі до статті Укрінформу.

"Ми усвідомлювали, що ризики надзвичайно великі, але ніхто не подарував ворогу параду українських військових (включаючи добровольчі батальйони) зі складеними руками. Це розуміння, що Україна не здасться, визначило весь подальший хід подій", - зазначив він.

Трагічні події під Іловайськом у серпні 2014 року стали найболючішою сторінкою початку російської агресії проти України, вважає Тетерук. Та вони продемонстрували, що українці навіть у найнесприятливіших умовах здатні чинити опір, підкреслив він.

"Ми, командири, зібрались і обговорювали пропозицію скласти зброю, вийти без техніки - фактично капітулювати перед ворогом, значно сильнішим. І одноголосно без вагань вона була відкинута", - розповів колишній командир добробату.

Він зазначив, що ворог зрозумів: українці готові боротися до останнього. Водночас Україна усвідомила, що ворог не дотримується обіцянок, його дії підступні та небезпечні, а ігнорування здорового глузду у взаєминах з ним є неприйнятним.

Водночас Тетерук зазначив, що влітку 2014 року всього 5000-6000 українських військовослужбовців могли виконувати бойові накази.

"Міністр оборони на засіданнях РНБО тоді повідомляв, що близько 5-6 тисяч військовослужбовців здатні виконувати бойові накази. Уявіть собі, з ким доводилося воювати?" - поділився він.

Українські бійці під час боїв за Іловайськ, зокрема, за словами Тетерука, їхали в зону бойових дій на "бойових "Богданах" піхоти" - звичайних маршрутках.

"Але українські захисники не злякалися – вони шукали способи зупинити ворога на тих позиціях, де він ще не встиг зміцнитися, і навіть були готові йти пішки задля виконання бойових завдань", – підкреслив Тетерук.

На думку колишнього командира батальйону, існувала ще одна проблема: військовослужбовці не були морально підготовлені до стрільби по росіянах, сприймаючи це як певне політичне непорозуміння.

"Таким чином, боєздатність війська та його здатність до системного організованого опору виявилися на критично низькому рівні", - зазначив Тетерук.

Як було зазначено, 29 серпня на державному рівні вшановується День пам'яті загиблих захисників України. Ця дата пов'язана з однією з найтрагічніших подій російсько-української війни до повномасштабного вторгнення, а саме з виходом українських військових з оточення під Іловайськом у 2014 році.

Росіяни тоді не дотрималися домовленостей щодо "зеленого коридору" для виходу українських підрозділів з потрійного оточення у Іловайську. Колони на марші були розстріляні. За офіційними даними Генеральної прокуратури, тоді загинули 366 українських військовослужбовців, ще 429 були поранені, 84 зникли безвісти. Близько 300 воїнів потрапили в полон.

Related posts