Бізнес проаналізував вплив процесу євроінтеграції.
71% компаній, що є членами Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), позитивно оцінюють вплив євроінтеграційного руху на свою діяльність.
Про це повідомила заступниця директора ЄБА Світлана Михайловська.
"21% респондентів вважають цей вплив нейтральним, тоді як 8% оцінюють його як негативний. Цікаво, що 95% заявили про готовність працювати на ринку ЄС, з яких 31% відчувають повну готовність, 38% - переважну, а 26% - часткову. Цю інформацію вона озвучила під час презентації дослідження на конференції 'Україна на шляху до ЄС' у четвер."
За даними, опублікованими на веб-ресурсі ЄБА, 83% підприємств висловили готовність брати участь у визначенні переговорної позиції України стосовно вступу до Європейського Союзу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Щодо оцінки загального прогресу у виконанні євроінтеграційних зобов'язань України, то 52% респондентів вважають, що він задовільний, а 5% - суттєвий. При цьому решта 42% оцінює євроінтеграційні зусилля України як несуттєві, 2% вважають, що прогрес відсутній.
Обговорюючи різні напрямки, респонденти опитування вважають, що найзначніший успіх досягнуто в галузі цифрової трансформації та медіа, де оцінка склала 4 бали з максимально можливих 5. За ними йдуть транспортна політика з оцінкою 3,07 бала та сільське господарство разом із розвитком сільських територій, які отримали 3,05 бала.
"Проте, найнижчі оцінки ми отримали в сферах судової системи та основних прав (1,71), а також у питаннях правосуддя, свободи і безпеки (1,76). Це знову підкреслює важливість зосередження на базових реформах, які є необхідною умовою для будь-яких змін, трансформацій і процесів євроінтеграції", - зазначила Михайловська.
Згідно з думкою респондентів, бізнес найбільш ефективно взаємодіє з Кабінетом Міністрів у питаннях євроінтеграції, отримуючи середню оцінку 2,92 бали. Наступними за рейтингом є інші центральні органи влади (2,81 бали), Верховна Рада (2,53 бали) та місцеві органи влади, які отримали 2,46 бали.
За оцінками представників бізнесу, стримуючими факторами для швидшого виконання Україною євроінтеграційних зобов'язань є недостатня інституційна спроможність (78%), зокрема дефіцит ресурсів і кваліфікованих фахівців, а також обмежений рівень експертизи серед органів державної влади (71%), суспільства і бізнесу. Крім того, відзначається брак політичної волі (62%).
Ще 35% опитаних повідомили про те, що бізнес не має доступу до фінансових інструментів, що надаються фондами ЄС, тоді як 29% респондентів вважають, що інформаційна та технічна підтримка з боку Європейського Союзу є недостатньою.
Щоб стати повноправним членом ЄС, на думку 39% учасників опитування, Україні знадобиться від 5 до 10 років. Ще 30% вважають, що країна зможе вступити до ЄС протягом наступних п'яти років, а 26% припускають, що на це піде понад 10 років.