Без коригування цінових меж повноцінний імпорт електричної енергії з Європейського Союзу опиниться під ризиком, - зазначив Омельченко.


Для повноцінного імпорту електроенергії з Європейського Союзу Україні необхідно змінити деякі правила на ринку електричної енергії.

Цю інформацію озвучив Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, під час ефіру на ТРК "Київ".

За словами експерта, атомна генерація залишається основним джерелом електроенергії в Україні, виробляючи 60% електроенергії. Наразі в країні працює 9 атомних блоків.

Омельченко підкреслив, що теплові електростанції забезпечують близько 10-15% виробництва електроенергії. У літній період відновлювальні джерела енергії здатні генерувати від 10 до 20%, але в даний час їх частка становить менше 10%. Що стосується гідроенергетики, то вона займає приблизно 7% в загальному енергетичному балансі.

Крім того, експерт окреслив важливість зростання імпорту електроенергії.

"Імпорт за рахунок переговорів України з мережею операторів ENTSO-Е Європи збільшився на 400 МВт. Зараз ця квота сягає 2,1 ГВт. В принципі це нормально, це більше ніж 2 атомних блоки", - сказав він.

Омельченко також висловив занепокоєння щодо можливих труднощів, викликаних впливом цінових обмежень на ринку. Експерт звернув увагу на наслідки, які можуть виникнути в разі, якщо ці обмеження не будуть переглянуті.

"Якщо цього не зробити, тоді вийде ситуація, коли нам буде потрібна електрична енергія для того, щоб не вводити по годинні відключення. І вона буде, ця електрична енергія. Але ми не зможемо її купувати, оскільки комерційно це буде невигідно", - сказав він.

Аналітикиня компанії ExPro Electricity Дар'я Орлова раніше звернула увагу на те, що підвищення верхніх меж цін на ринку електроенергії може мати сприятливий ефект на імпорт електроенергії з країн Європейського Союзу. Вона зазначила, що без відповідних регуляторних змін існує ризик залучення дорогих аварійних поставок або введення обмежень для споживачів.

Related posts