Без підтримки партнерів важко забезпечити повернення всіх українців, які перебувають у полоні в Росії, - Координаційний штаб.


Представниця Координаційного штабу з питань військовополонених Вікторія Петрук підкреслила, що без підтримки партнерів здійснити повернення всіх українських громадян з полону Росії є надзвичайно важко.

Цю інформацію вона оголосила під час прес-конференції, інформує кореспондент Укрінформу.

"Відповідальність за те, що цивільні особи, які, здавалося, мали бути звільнені, залишаються затриманими, за умови їхнього утримання, за відсутність зв'язку з ними та за порушення норм Четвертої Женевської конвенції покладається безпосередньо на Російську Федерацію. Ми можемо підтвердити, що на тимчасово окупованих територіях та на території Росії люди утримуються в неналежних умовах, без можливості спілкування, не отримують необхідної медичної допомоги, а також піддаються тортурам і жорстокому поводженню", - зазначила Петрук.

Вона зазначила, що Росія утримує військовополонених і цивільних осіб в однаково жахливих умовах.

"Що ми робимо як держава? Окрім того, що власне домовляємося про повернення цивільних осіб, ми дуже багато роботи робимо на міжнародній арені. Тому що без допомоги партнерів, без допомоги зовнішнього світу, на жаль, складно реалізувати повернення всіх наших громадян додому. Так, іде робота, як ви знаєте, із реалізації пункту 4 Формули миру Президента (Звільнення полонених і депортованих осіб - ред.)... І це питання планується обговорювати в кінці жовтня цього року в Канаді на міністерській конференції. Величезний блок питань, які там розглядатимуться, будуть присвячені саме цивільним особам", - додала представниця Коордштабу.

Також вона зауважила, що "назвати хоч якусь кількість людей, яких утримують на території Росії чи на тимчасово окупованих територіях, досить складно, тому що щодня, щохвилини будь-яка людина, яка перебуває на окупованих територіях, може стати жертвою свавільного затримання і насильницького зникнення".

"Логіка місць утримання, логіка переміщення цивільних, і військових насправді це теж стосується, вона не до кінця зрозуміла. Місця утримання є і на тимчасово окупованих територіях, і на території Російської Федерації. Тому мені складно зараз насправді сказати, яке там співвідношення може бути. Точно що можу сказати, що оцінювати у цифрах, щоб нікого не забути, ми не можемо", - сказала Петрук.

Як стало відомо, у ніч з 18 на 19 жовтня Україні вдалося звільнити з російського полону 95 військових, серед яких 20 осіб отримали довічний вирок у Росії за захист своєї батьківщини від агресора.

Related posts