Аргентина надіслала запит до Міжнародного кримінального суду з вимогою видати ордер на затримання Мадуро.
У п'ятницю, 6 вересня, Аргентинська Республіка надіслала запит до Міжнародного кримінального суду з метою отримання ордера на арешт Мадуро та інших високопосадовців венесуельського уряду.
Цю інформацію оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ Аргентини.
Враховуючи погіршення обставин у Боліваріанській Республіці Венесуела з 28 липня минулого року та нові дії, які можуть бути кваліфіковані як злочини проти людяності, Аргентинська Республіка звертається до Прокурора Міжнародного кримінального суду з проханням подати до Палати попереднього розгляду клопотання про видачу ордерів на арешт Ніколаса Мадуро та інших представників чинної влади, повідомили в Міністерстві закордонних справ Аргентини.
Відповідно до даних, викладених у ноті уряду Аргентини, яка буде передана до Прокуратури в понеділок, зібрані під час розслідувань Міжнародного кримінального суду в рамках справи "Ситуація в Боліваріанській Республіці Венесуела I", а також події, що мали місце після президентських виборів 28 липня, містять достатні підстави для розгляду питання про можливість видачі зазначених ордерів на арешт.
Що можна сказати про вибори в Венесуелі цього року?
29 липня виборча комісія Венесуели оголосила результати дострокових президентських виборів, в яких перемогу здобув Ніколас Мадуро, що обіймав посаду виконуючого обов'язки президента та був віцепрезидентом під час правління Уґо Чавеса. Після цієї новини в ряді міст Венесуели розпочалися масові протести.
Панама оголосила про тимчасове призупинення всіх дипломатичних відносин з Венесуелою до проведення детального аналізу результатів президентських виборів. Керівники кількох країн Латинської Америки висловили свої сумніви щодо точності підрахунку голосів.
Президенти США та Бразилії, Джо Байден і Луїс Інасіо Лула да Сілва, висловили спільну думку про необхідність того, щоб Венесуела надала вичерпну інформацію щодо результатів голосування на президентських виборах.
31 липня міністр закордонних справ Перу Хав'єр Гонсалес-Олаечеа заявив, що його уряд визнали опозиційного кандидата Едмундо Гонсалеса Уррутію новообраним президентом Венесуели.
31 липня Угорщина ветувала спільну заяву країн Європейського Союзу щодо результатів виборів президента у Венесуелі. Своєю чергою високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що блок не буде визнавати результати виборів, поки не підрахують всі голоси. У МЗС Угорщини заперечують, що ветували спільну заяву.
Пізніше держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив, що Сполучені Штати визнали Гонсалеса, опозиційного кандидата на пост президента Венесуели, переможцем виборів.
5 серпня було оголошено, що Європейський Союз не визнає результати президентських виборів у Венесуелі, на яких переміг Мадуро.
Згодом президент Панами Хосе Рауль Муліно висловив пропозицію щодо організації виїзду Мадуро до третьої держави після проведення виборів. Однак Мадуро рішуче відкинув цю ідею, висловивши різку критику.
Уже у вересні Сполучені Штати конфіскували літак Ніколаса Мадуро в Домінікані після того, як визначили, що його придбання було порушенням санкцій США, серед інших кримінальних питань.
У понеділок, 2 вересня, венесуельський суд ухвалив рішення про видачу ордера на арешт екс-кандидата в президенти від опозиції Едмундо Гонсалеса. Це сталося в контексті кримінального розслідування, пов'язаного з підсумками суперечливих виборів, що відбулися в липні.