У Гонтарєвої заявили, що через суд вимагають 6 млрд з Бахматюка і Жеваго

НБУ подав позови з метою стягнення боргу за договорами поруки двох кінцевих власників збанкрутілих банків: банк "Фінансова ініціатива" та "Віейбі" Олега Бахматюка, а також банк "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго.

Про це йдеться в повідомленні регулятора на сторінці в Facebook з посиланням на директора департаменту управління ризиками НБУ Ігоря Будника, повідомляє Корупція Інфо

"Зараз у НБУ є два кейса, за якою центробанк подав позови з метою стягнення боргу за договорами поруки двох кінцевих власників збанкрутілих банків: Олега Бахматюка, власника банків "Фінансова ініціатива" та "Віейбі", на суму 4,8 млрд грн. і Костянтина Жеваго, власника банку "Фінанси та кредит", на 1,5 млрд грн", – зазначив Будник.

Крім того, за словами Будника, український суд зобов'язав державну виконавчу службу накласти арешт на майно Бахматюка.

Але незабаром, один з керівників державної виконавчої служби скасував постанову про накладення арешту на майно, стало бути, НБУ знову буде змушений звертатися до суду для захисту своїх прав.

"Наведені приклади показують, наскільки гостро в Україні стоїть питання правосуддя, захисту прав кредиторів та необхідності реформування судової та виконавчої системи", – зазначив директор департаменту ризиків НБУ.

Як відомо, Печерський районний суд міста Києва ще 25 вересня 2015 задовольнив позов Нацбанку і наклав арешт на гроші і майно, що належить Бахматюку.

Однак, тоді державна виконавча служба відмовилася відкривати провадження за цим рішенням суду, посилаючись на те, що у судовій постанові не було вказано адресу та ідентифікаційний номер боржника.

"Відмова виконавчої служби базується на формальних причинах і був незаконним, оскільки Верховний Суд України в той час вже надав роз'яснення з цього приводу, з якого випливає, що зазначені виконавчою службою причини відмови можуть бути встановлені самим виконавцем", – пояснив директор юридичного департаменту НБУ Олег Заморський.

Тому Нацбанк знову звернувся до суду і оскаржив відмову державної виконавчої служби.

У жовтні 2016 Печерський районний суд скаргу НБУ задовольнив і зобов'язав державну виконавчу службу відкрити виконавче провадження і накласти арешт на гроші і все майно Бахматюка. Що і було зроблено, повідомляє НБУ.

Як відомо, Бахматюк володіє банками "Віейбі Банк" і "КБ" Фінансова Ініціатива "через ТОВ" Інвест-Сервіс "і Quickcom Limited.

Правління НБУ віднесло ПАТ "Віейбі Банк" до категорії неплатоспроможних 20 листопада 2014, а ПАТ "КБ" Фінансова ініціатива "- 23 червня 2015.
 

Загрузка...