Україну зобов’язали сплатити російському ПАТ «Татнефть» $112 млн

Україну зобов’язали сплатити російському ПАТ "Татнефть" $112 млн

Апеляційний суд Парижа залишив в силі два арбітражних рішення, які зобов’язують Україну виплатити ПАТ «Татнєфть» 112 млн доларів, а також відсотки. Про це йдеться в повідомленні компанії

«ПАТ «Татнефть» розпочала Арбітражний розгляд проти України у 2008 році відповідно до російсько-української угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій. У 2010 році склад арбітражу підтвердив наявність у нього компетенції щодо розгляду спору», — заявили в «Татнєфти».

Згідно з повідомленням, в 2014 році склад арбітражу виніс рішення на користь ПАТ «Татнефть» і зобов’язав Україну виплатити компанії компенсацію в розмірі 112 млн доларів, а також відсотки.

«У тому ж році Україна ініціювала провадження в Апеляційному суді Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень, заявивши, що склад арбітражу не мав компетенції по розгляду спору; і один з арбітрів не відповідав вимогам незалежності та неупередженості», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, 29 листопада 2016 року Апеляційний суд Парижа відхилив обидва доводи України і підтвердив дійсність і можливість приведення у виконання обох арбітражних рішень.

«Тепер, після підтвердження Паризьким судом дійсності і можливості приведення у виконання арбітражного рішення, «Татнєфть» сподівається, що рішення буде виконано в добровільно порядку. Якщо цього не станеться, «Татнєфть» має намір вжити всі доступні заходи юридичного характеру для стягнення з України належних коштів», — повідомили в компанії.

«Укртатнафта» створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ «Татнєфть», ще 28,7788% — міністерству майна Татарстану. Потім на підприємстві з’явилися нові акціонери, близькі до української групи «Приват» і бізнесмена Олександра Ярославського.

В результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в ЗАТ практично обнулена, а на підприємстві з’явився новий великий акціонер, пов’язаний з групою «Приват» — ТОВ «Корсан».

Боголюбов і Коломойський — давні ділові партнери та співзасновники неоформленої офіційно групи «Приват», яка має інтереси в цілому ряді галузей і контролює найбільший в Україні банк — Приватбанк.

У жовтні 2007 року Овчаренко, який очолював «Укртатнафту» в 2003-2004 роках, за рішенням Сумського апеляційного суду про його поновлення на посаді приступив до керівництва підприємством, тоді як відсторонений керівник Сергій Глушко заявив про силове захоплення НПЗ.

У зв’язку з цим російська «Татнєфть», що була основним постачальником сировини на підприємство, припинила поставки нафти на НПЗ.

«Татнєфть» пред’явила позов Україні в травні 2008 року на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій, укладеної в 1998 році, в зв’язку з насильницьким захопленням ЗАТ «Укртатнафта» в жовтні 2007 року і експропріації акцій «Татнєфті» в ЗАТ «Укртатнафта».

Російська компанія виграла справу — міжнародний арбітраж в липні 2014 року зобов’язав Україну виплатити «Татнєфті» компенсацію в розмірі 112 млн доларів плюс відсотки.

Загрузка...