Глузман: Ми з вами – дрібні люди, нецікаві владі

Глузман: Ми з вами – дрібні люди, нецікаві владі

Великі букви читати простіше, ніж дрібні. Це – спостереження Сократа. Зовсім не банальне спостереження, зазначає в своєму блозі на «Новому часі» психіатр, громадський діяч Семен Глузман.

Демократія – це правила життя, записані великими літерами. Але ми, сучасні українці, любимо читати дрібні літери, які, як правило, складаються в слова брехні і нездійсненні обіцянки. Саме там ми сподіваємося отримати таємне знання, яке відразу зробить нас успішними й багатими.

Мудрий мислитель Сократ попереджав своїх сучасників: Тартар, місце покарання спотворених душ, є густонаселеним, а Острови Блаженних майже порожні.

Перетворення слова у вчинок для нас, все ще пострадянських, важко. Красиві, крупно виписані слова Конституції зовсім не співвідносяться зі практикою правозастосування. Так було за Сталіна, так було за Брежнєва, так ми живемо зараз.

Маса тлумачів в інтернеті та на телеекрані. Кажуть сміливо, іноді, розумно. Сотні політологів, враження, ніби велика частина країни складається з політологів і психоаналітиків (цих у нас так само багато). Решта – в меншості, ті, хто читає дрібні літери. Ті, хто справно платить податки, і настільки ж справно лає владу. Всю, від президента до пересічного інспектора в нижчих органах влади.

Вони, хто читає дрібні літери, байдужі до отримання візової свободи. Вони не зможуть купити квитки, побачити Європу. Вони – ненавидять. До чергових виборів, коли вони на один день знайдуть надію. Щоб потім, через кілька днів, знову ненавидіти. Тому що швидко зрозуміють: знову привели до влади носіїв спотворених душ.

Дивне явище: тут, в Україні, ми емоційно обговорюємо особисті риси й інтелект Трампа. Забуваючи, що у нас є свій президент. Який, на відміну від американського, зі своїми виборцями спілкується рідко. Ми йому нецікаві. Тому й він нам нецікавий. Інша справа – Трамп.

Дрібні літери про дрібні події. А в них – настільки ж дрібні люди. Ми з вами. Нецікаві нашим можновладцям. «Проголосували лохи, й добре. Зараз вони не небезпечні. До наступних виборів». Вони, наші можновладці, явно не з Островів Блаженних.

Загрузка...