В Україні росте не зарплата, а фіскальний тиск на населення — економіст

В Україні росте не зарплата, а фіскальний тиск на населення - економіст

Державна фіскальна служба «віджимає» в українців усе, що може, через що в країні росте  не зарплата, а фіскальний тиск на населення.

Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Він зауважив, що не поділяє думку Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який заявив про   підвищення соціальних стандартів  в Україні у 2016 році на 16,1%.

«Віжко пояснити, звідки взявся такий відсоток. Якщо брати останню офіційну статистику, то зарплата зросла на 6%, а Гройсман говорить — 16%. Думаю, швидше за все має на увазі абстрактне число, далеке від реальності. Не розумію, де він побачив суттєве зростання», —  висловився експерт.

О.Охріменко припускає, що швидше за все, Прем’єр-міністр  мав на увазі  мінімальну заробітну плату, яка згідно з показниками бюджету 2016 року зросла.

«Проте в доларовому еквіваленті у нас одна з найнижчих у світі мінімальних заробітних плат. Навіть нижча, ніж у африканських країнах. Розумію, що своїми заявами Гройсман бажає продемонструвати якийсь результат роботи, але це викликає більше сміху», —  зауважив експерт.

У дохідній частині проекту Державного бюджету 2017 року, відзначив О.Охріменко, вказано, що сума податків, які уряд розраховує зібрати з фізичних осіб на 27% буде більший, ніж у 2016 році.

«Нехай  Гройсман пояснить, як він збирається у 2017 році збільшувати надходження податків за рахунок доходів населення на 27%. Це цікава ситуація. Чому він про це мовчить? На сьогодні фіскальна служба «віджимає» все, що тільки може. Тому в нас ростуть не зарплати, а фіскальний тиск на населення», — вважає економіст.

Виходячи із планів  уряду, підкреслює, виникає запитання:  «у людей так зростуть доходи, що вони зможуть заплатити податки»?

Нагадаємо, сьогодні під час засідання уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд забезпечив зростання соціальних стандартів на 16,1%, здійснивши двічі їх підвищення протягом 2016 року.

Окрім того, зауважив, що  з 1 грудня будуть підвищені мінімальні соціальні стандарти трішки більше, ніж на 10%. А з 1 січня 2017 року вдвічі зросте мінімальна заробітна плата  — до 3200 гривень у місяць.

Загрузка...